Instrukcja instalacji
(Różnice między wersjami)
Linia 17: | Linia 17: | ||
− | *Na maszynie wirtualnej przeznaczonej dla nowej wersji instalujemy <span style="color: red">'''CentOS w wersji 7 Minimal (64 bit)'''(można pobrać [ http:// | + | *Na maszynie wirtualnej przeznaczonej dla nowej wersji instalujemy <span style="color: red">'''CentOS w wersji 7 Minimal (64 bit)'''(można pobrać [ http://ftp.vectranet.pl/centos/7.8.2003/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Minimal-2003.iso ])</span>. Polecany system plików ext4 (partycja boot najlepiej na ext2). Nie zalecamy instalacji na systemie plików LVM osobom, które nie potrafią administrować takim systemem plików. |
'''Przykładowy schemat podziału dysku:''' | '''Przykładowy schemat podziału dysku:''' |
Wersja z 07:08, 15 lip 2020
- Minimalne wymagania systemowe:
Pamięć RAM
Minimalna ilość: 16 GB w tym: System: 4 GB RAM dyski dla bazy danych: 12 GB
Rdzenie
Minimalna ilość rdzeni dla firm: -> małych - 4 -> średnich - 8 lub 16 -> dużych - 24 -> powyżej 15 tyś abonentów - instalacja rozproszona na wielu serwerach (temat do uzgodnienia z nami)
- Na maszynie wirtualnej przeznaczonej dla nowej wersji instalujemy CentOS w wersji 7 Minimal (64 bit)(można pobrać [ http://ftp.vectranet.pl/centos/7.8.2003/isos/x86_64/CentOS-7-x86_64-Minimal-2003.iso ]). Polecany system plików ext4 (partycja boot najlepiej na ext2). Nie zalecamy instalacji na systemie plików LVM osobom, które nie potrafią administrować takim systemem plików.
Przykładowy schemat podziału dysku:
dysk 146GB system / (46GB) /home (100GB) (w /home są trzymane też pdfy z dokumentami, warto odrazu zrobić większą, żeby w przyszłości nie kombinować jak tych danych przybędzie, kopie bazy tworzone z crona również domyślnie są trzymane w /home, więc jeśli niemamy jakiegoś mechanizmu, który rotuje te backupy, albo wypycha np. po nfs na jakiś zasób to tego miejsca może szybko zabraknąć) /boot (wystarcza 500MB [pod warunkiem że nie trzymamy całej historii kerneli :)], w tej chwili niema konieczności trzymania /boot na osobnej partycji, ale oczywiście można) macierz 2x146GB /var/lib/pgsql/ (tam jest sql, tak że tu trzeba by zamontować tą macierz z dwóch dysków 146GB) dysk 2TB /home/logi (domyślnie siedzą w /home/logi i do tego katalogu trzeba sobie podmontować dysk 2TB)
- Film z procesem instalacji systemu: Film
- Po zainstalowaniu CentOS wykonujemy polecenie:
yum upgrade
Wykonujemy reboot servera
- Instalujemy system NET47 zgodnie z prezentacją: Prezentacja
yum install wget
wget http://repo.ostrog.net/config/net47_2/instalator/instalacja-centos.sh -O instalacja.sh
chmod 755 instalacja.sh
./instalacja.sh
Całość trwa około 20-30 minut w zależności od wydajności serwera i prędkości łącza.
- Uwaga! Wersja DEMO systemu NET47 umożliwia uruchomienie systemu dla 100 komputerów, 10 telefonów i 5 telewizji. Uruchomienie systemu w wersji DEMO jest możliwe tylko wtedy gdy liczba komputerów, telefonów i telewizji przechowywanych w bazie jest równa lub mniejsza od podanych wartości. Dlatego przed wykonaniem migracji należy zgłosić się po klucz licencyjny, aby system działał poprawnie.